|   Jagoda i Satyanam/about us   |       galeria/gallery      |      kontakt/contact     |         sklep/shop        |


strona w budowie / page under construction

:: 17 lutego 2011

WARSZTATY KULINARNE: KUCHNIA TAJSKA - 14 marca 2011

       Zapraszamy do SPOT. na kolejne warsztaty kulinarne. Poprowadzi je Jagoda i Satyanam, którego poznaliśmy na warsztatach z kuchni hinduskiej. Przez ponad 30 lat zdobywał doświadczenie kulinarne gotując zarówno dania kuchni tajskiej, indyjskiej, ale także kuchni francuskiej i kontynentalnej.
      Uczestnicy przygotują pod jego okiem wyjątkowe tajskie potrawy, m.in: sajgonki z warzywami oraz wieprzowiną, zupę kokosowę z kurczakiem czy też tofu i bakłażany wprost z Chiang Mai.
       Degustacja potraw odbędzie się tradycyjnie przy kieliszku wina.

:: 12 lutego 2011

         Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie z cyklu Smaki Bliskiego Wschodu dnia 18 marca
o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu, przy ul. Grobla 25.

SMAKI BLISKIEGO WSCHODU
          Tym razem Jagoda I Satyanam zabiorą Państwa na smakowanie Bliskiego Wschodu. Bliższy niż Indie czy Indonezja, ale ciagle nieznany i tajemniczy. W czasie jednej wyprawy jesteśmy w stanie zeksplorować tylko część z długiej listy atrakcji Bliskiego Wschodu . Ruszymy na szlaki Libanu, Jordanii i Syrii. Będziemy podążać śladami starożytnych cywilizacji Fenicjan, Nabatejczyków, Greków i Rzymian, odkryjemy miejsca znane z Biblii, poczujemy atmosferę wypraw krzyżowych, no i smak natury. Wybierzemy się z Beduinami na pustynię, poczytamy gazetę leżąc na falach Morza Martwego lub zanurkujemy w rafie Morza Czerwonego. Na koniec posłuchamy opowieści o jednaej z najlepszych kuchni swiata, no i JAK ZWYKLE posmakujemy małe co nieco.

:: 12 lutego 2011

         Witamy na stronie Jagody i Satyanama. Uruchomiliśmy po wieli trudach stronę z naszymi pasjami oraz informacjami o warszatatch gotowania, nauce angielskiego. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii z fotografiami z podróży.

         Jagoda and Satyanam welcome you to experience culture, adventure, great food from many different cuisines, travel stories and information about our amazing World.
         We welcome you to participate in our cooking workshops, travel shows, English and German language classes, and enjoy a host of activities such as Traditional folk music, dancing, music, pottery, elementary Hatha Yoga for health and vitality, making your own natural herbal beauty products and much more !
Keep visiting our web page to know about the current events on offer.